Antrasis rinkimų turas praėjo tris kartus ramiau

2015-03-15 20:34:42

Rinkimų dieną visuomeninė organizacija "Baltosios pirštinės" sulaukė 47 pranešimų apie galimus rinkimų tvarkos pažeidimus. Pasak organizacijos vadovo Simo Simanausko, antrasis turas praėjo kur kas ramiau nei pirmasis.

"Antrojo rinkimų turo savaitę "Baltosios pirštinės" buvo informuotos apie 156 galimus rinkimų tvarkos pažeidimus, tai yra beveik 3 kartus mažiau nei per pirmąjį rinkimų turą", sakė organizcijos vadovas Simas Simanauskas.  

Didžioji gautų pranešimų dalis susijusi su draudžiama politine agitacija. Alytaus raj. TS-LKD kandidatas į savivaldybės tarybą užfiksuotas galimai vykdęs rinkėjų pavežėjimą. Organizacijos "Baltosios pirštinės" savanorių ir Miroslavo rinkimų apylinkės stebėtojai užfiksuotą foto ir video medžiagą perdavė vietos policijai. Raseinių raj. LSDP kandidatas į merus lankėsi skirtingose rinkimų apylinkėse, taip pažeisdamas rinkimų tvarką. Dienos pabaigoje organizaciją pasiekė Širvintų raj. gyventojų skambučiai. Rinkėjai teigia, kad rinkimų dieną juos lankiusi DP kandidatė. Iš Švenčionių raj. sulaukta informacijos apie DP stebėtoją, kuri rinkimų apylinkėje galimai vaišino balsuoti atvykusius rinkėjus. Varėnos raj. LR Liberalų sąjūdžio stebėtoja agitavo būdama rinkimų apylinkėje, paskutinėmis rinkimų valandomis čia taip pat pastebėta neblaivi komisijos narė, kuriai nustatytas lengvas, o stebėtojai vidutinis girtumo laipsnis.