„Baltosios pirštinės“ Jurbarke siekia užtikrinti skaidrius rinkimus

2014-11-21 23:19:14

Iki savivaldybių tarybų rinkimų liko keturi mėnesiai. Dėl šios priežasties ketvirtadienį ryte Jurbarko rajono savivaldybėje lankėsi skaidrius bei sklandžius rinkimus siekiančios užtikrinti 2012 metais susikūrusios visuomeninės organizacijos „Baltosios pirštinės“ aktyvistai Simas Simanauskas ir Matas Anužis. 

Dalyvaujant saujelei rajono seniūnų bei rajono savivaldybės atstovams pristatė idėjas bei laukė pasiūlymų iš susirinkusiųjų, kaip būtų galima užtikrinti artėjančius savivaldybių tarybų rinkimus paversti kuo skaidresniais bei sklandesniais.

Per du paskutiniųjų rinkimų etapus buvo gauta 371 pranešimas apie galimus rinkimų pažeidimus. Nemažai pranešimų buvo pasikartojantys (55 vnt.), pvz., apie vieno iš kandidatų siųstą SMS žinutę rinkėjams rinkimų išvakarėse. Iš šių pranešimų, 49 atvejai buvo perduoti vyriausiajai rinkimų komisijai, 4 pranešimai perduoti policijai tirti toliau. „Baltųjų pirštinių“ atstovai pasidžiaugė, jog turi tvirtą užnugarį, padedantį jiems kovoti, t. y. Vyriausioji rinkimų komisija, bei Lietuvos policija.

Kalbėdami apie rinkimų pažeidimus Jurbarko rajone, rajono valdžios atstovai teigė, jog žinoma atvejų, kuomet per rinkimus rinkėjus į rinkimo apylinkes vežioja kituose rajonuose išnuomotais autobusiukais, o didžiausias spaudimas balsuoti už konkretų kandidatą ypač jaučiamas likus savaitei iki rinkimų. Lietuvos mastu ryškesni pastarųjų rinkimų pažeidimai buvo – gyventojų gautos SMS žinutės rinkimų išvakarėse su politine agitacija, vieno iš kandidatų videoreklama kino teatrų salėse, nenukabinti rinkiminiai plakatai, socialiniuose tinkluose paskelbiami balsavimo kabinose užžymėti kandidatai ir pan.

Siekiant Jurbarko rajone sustiprinti objektyvesnius rinkimus, „Baltosios pirštinės“ nori suburti stiprią savanorių komandą, kurios nariai būtų aiškiai žinomi visuomenei.

„Baltosios pirštinės“ aktyvistai primena, kad bet kokie bandymai daryti įtaką rinkėjams (balsų pirkimą pinigais ar paslaugomis, pažadus atsiskaityti arba suteikti premijas po rinkimų) yra baudžiami pagal Lietuvos Respublikos įstatymus. Asmeniui pageidaujant, pranešimas apie neskaidrių rinkimų organizavimą gali likti anonimiškas.

Mūsųlaikas.lt informacija