"Baltosios pirštinės" triūsia!

2014-05-11 18:04:14

Pilietinės iniciatyvos "Baltosios pirštinės" savanoriams atsitiktine tvarka lankantis Vilniaus miesto rinkimų apylinkėse, pastebėti sisteminiai pažeidimai - net 7 rinkimų apylinkėse rasti grubūs LR Prezidento rinkimų įstatymo pažeidimai - neantspauduotos balsadėžės. Tokių pranešimų skaičius auga.

Atkreipiame dėmesį, kad atvykę į rinkimų apylinkę, įsitikintų ar balsadežė yra tinkamai antspauduota (uždėtas komisijos spaudas) ir nepažeista. Kaip atrodo pažeista balsadėžė - matote paveikslėlyje.

"Baltosios pirštinės" taip pat atkreipia dėmesį, kad gaunami rinkėjų nusiskundimai, jog atėjus į rinkimų apylinkę, komisijos nariai nurodo, kad piliečiai jau yra balsavę, nors jie atėjo balsuoti pirmą kartą.

Vienas iš kandidatų į Prezidentus piktybiškai nevykdo įstatymo reikalavimų ir prie rinkimų apylinkių Kaune ir Jurbarke nepašalina politinės reklamos, nors tiek piliečiai, tiek rinkimų stebėtojai jau pranešė apie pažeidimus Vyriausiajai rinkimų komisijai. Dėl šio pasikartojančio pažeidimo į "Baltąsias pirštines" kreiptasi jau aštuonis kartus.