Rinkėjų papirkimo atvejai fiksuoti penkiolikoje savivaldybių

2015-02-27 16:21:41

 

Penktadienio ryte iki 12 val. visuomeninės organizacijos “Baltosios pirštinės” savanoriai fiksavo 29 galimus rinkimų tvarkos pažeidimus. Didžioji jų dalis susijusi su neleistina ar nepažymėta politine reklama, agitacija balsuoti.

Susumavus nuo trečiadienio gautą medžiagą paaiškėjo, kad “Baltųjų pirštinų” savanoriai apie galimus balsų pirkimo ir rinkėjų pavežėjimo atvejus informavo iš 15 skirtingų savivaldybių.  Tokie atvejai fiksuoti Trakų, Alytaus, Jonavos, Širvintų, Pagėgių, Zarasų, Varėnos, Kalvarijos, Raseinių, Šakių, Tauragės, Joniškio,  ir Vilniaus rajonuose, taip pat Kauno ir Vilniaus miestuose.

Pasak visuomeninės organizacijos “Baltosios pirštinės” vadovo Simo Simanausko, kasdien augantis informacijos apie potencialius rinkėjų papirkimo atvejus skaičius neturėtų būti vertinamas vienareikšmiškai.

“Viena vertus, tai, kad ketvirtadalyje savivaldybių vyksta rinkėjų papirkimas parodo, kad rinkimai toli gražu nevyksta skalndžiai. Kita vertus, džiaugiamės, kad atsiranda vis daugiau pilietiškai nusiteikusių asmenų, kurie išdrįsta prabilti apie jų aplinkoje vykdomas neleistina veikas”, - sakė S. Simanauskas.

“Baltųjų pirštinių” savanorių gretose šiuo metu yra daugiau nei 1000 registruotų savanorių. Šįryt prie jų prisijungė 20 tarptautinių stebėtojų iš Nyderlandų karalystės, kurie rinkimus stebės Vilniaus regione.

2014 -2015 m. “Baltųjų pirštinių” veikla yra finansuojama Pilietinės visuomenės instituto 2014–2016 m.  įgyvendinamo projekto „Sąmoningas ir aktyvus piliečių gyvenimas viešajame gyvenime“. Projektas finansuojamas Europos Ekonominės Erdvės Finansinio Mechanizmo NVO programos Lietuvoje.